Skóra zanieczyszczona

Blue Light – niebieskie światło w terapii trądziku

Blue Light to nowa na polskim rynku terapia wykorzystywana w pielęgnacji cery trądzikowej. Metoda ta jest już znana i stosowana od pewnego czasu na Zachodzie - Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła terapię wąskopasmowym światłem niebieskim o wysokim natężeniu przy leczeniu trądziku.

Blue Light to lampa emitująca wąskopasmowe światło niebieskie o długości fali 415-485 nm. Lampą tą naświetla się miejsca dotknięte trądzikiem.

Przyczyn powstawania i nasilania się zmian trądzikowych jest wiele. Ich źródła upatruje się w zmianach hormonalnych zachodzących w organizmie a prowadzących m.in. do nadmiernej produkcji sebum. Nadmiar sebum i zaburzenia keratynizacji naskórka przyczyniają się do rozwoju w mieszkach włosowych bakterii beztlenowych Propionibacterium acnes a co za tym idzie do powstawania stanów zapalnych.

P.acnes mogą żyć i rozmnażać się tylko w warunkach o bardzo niskim stężeniu tlenu. Bakterie te produkują związki chemiczne o nazwie porfiryny. Porfiryny poddane działaniu światła niebieskiego zostają wzbudzone i przyczyniają się do powstawania tlenu, który powoduje niszczenie bakterii.

W zabiegu BDR – Pure Harmony działamy wielokierunkowo - zarówno na zaburzenia keratynizacji (złuszczanie kwasami Re-action) jak i podrażnienia i stany zapalne (serum Re-charge N, lampa Blue Light, mikrosrebro). Dzięki tak kompleksowej terapii wspartej odpowiednią pielęgnacją domową już po 4-8 tygodniach widać wyraźną poprawę stanu skóry nawet przy zaawansowanych zamianach trądzikowych.

UWAGA! Początkowo (po 2-3 zabiegach) może nastąpić przejściowe pogorszenie stanu skóry. Związane jest to z tzw. samooczyszczaniem się skóry spowodowanym odblokowaniem ujść mieszków włosowych.